ورود |عضويت
شنبه 15 آذر ماه 1399
  تقسیمات سیاسی شهرستان

تقسیمات سیاسی شهرستان مبارکه

 شهرستان مبارکه دارای دو بخش  مرکزی و گرکن جنوبی و پنج شهر به نامهای مبارکه، طالخونچه، کرکوند، دیزیچه و زیبا شهر و همچنین شهر جدید مجلسی است . تعداد دهستانها برابر  ۵  بوده و به نامهای گرکن جنوبی ، نور آباد ، طالخونچه ، دیزیچه و کرکوند شناخته می شوند .

تعداد آبادیهای دارای سکنه شهرستان ۸۵ و تعداد روستاها ۲۴ و رقم آبادیهای بدون سکنه آن نیز معادل ۳۵۸ است . بخش عمده آبادیهای شهرستان و هم چنین جمعیت و فعالیتهای مختلف اقتصادی ، اجتماعی آن باتوجه به وجود منابع و عوامل تولید در قسمتهای شمالی شهرستان استقرار یافته است که در دهستانهای گرکن جنوبی ، نورآباد و دیزیچه واقع  شده اند. بخش مركزي شهرستان با وسعت  تقريبي ۷۵۰ كيلو متر مربع داراي ۳ دهستان، ۸ روستا، ۴ شهر وشهر جديد مجلسي بوده و جمعيتي بالغ بر /۰۰۰/۱۱۰ نفر را در خود جاي داده است .

بخش گركن جنوبي شهرستان مباركه داراي دو دهستان بنام گركن جنوبي و نورآباد مي باشد كه از يك شهر و ۱۶ روستا تشكيل شده است. شهر زيباشهر در مركز بخش گركن جنوبي در سال ۱۳۸۱ از ادغام سه روستاي خولنجان ، لنج و آدرگان ايجاد شده و حدود ۰۰۰/۱۰ نفر جمعيت دارد . 

 مردم این شهرستان ،‌ايراني الاصل و شيعي و فارسي زبان بوده كه اكثراً بومي ، محلي و بعضاً هم مهاجريني هستند كه جهت اشتغال در صنايع معمولاً در شهرستان حضور دارند . 

فارسی زبان غالب مردم شهرستان می باشد و در بعضی نقاط روستایی مثل روستای دهسرخ و بعضی از محلات شهر طالخونچه علاوه بر زبان فارسی دارای زبان ترکی وگویشی محلی می باشند

  كاربران بر خط
عضويت عضويت:
Latest New User آخرين:
New Today ورودي امروز: 0
New Yesterday ورودي ديروز: 0
Overall Users در مجموع : 459

كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 97
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 97

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1504375
Visitors بازديد هاي امروز: 682
Visitors بازديد هاي ديروز: 617

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1399/09/15 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مبارکه
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا